Beteg leszel a légkonditól? Itt az igazság!

helloladies.hu

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Egyre többen kerülünk napi szinten kapcsolatba légkondival akár a munkahelyünkön, akár otthon. De tényleg szükségünk van rá? Valaki nem tud meglenni nélküle, valaki pedig elviselni nem tudja, ezért szó szerint menekül a bevásárlóközpontokból, és próbál minél kevesebb időt tartózkodni olyan helyeken, ahol állandóan megy a klíma. Mint mindennek, ennek is kétoldala van, előnyökkel és hátrányokkal. Lássuk, melyik van túlsúlyban.

Röviden: a légkondi nincs káros hatással az egészségre, ellenőrzött körülmények között. Az viszont megfigyelhető, hogy azok, akik klímás helyen dolgoznak, több betegeskedésről számolnak be, mint azok, akinek a munkahelyén természetes szellőztetés folyik. Ezek a tünetek pedig leggyakrabban szem, orr vagy torok irritációval járnak, köhögéssel, megfázással társulnak, de az sem ritka, hogy ha sokáig éri a test egy fedetlen részét, például a karokat, vállakat, akkor egy idő után ezeken a részeken fájdalom jelenik meg az állandó hideg hatására. A tünetek valószínűleg a nyirkosságra vezethetők vissza, ami méreganyagoknak, allégéneknek teszi ki az embereket. A nedvesség ugyanis nyitva hagyja a rendszert az apró szennyeződéseknek, az pedig összegyűjti a fertőző organizmusokat, és allergéneket, mint például a poratka. Éppen ezért a megfelelő karbantartás, és a rendszeres szűrőcsere nagyon fontos, hogy megelőzzük az egészségtelen levegő keringését.

hirdetes


Mi legyen a munkahelyen?


Vannak pszichológiai hatásai is. Akkor vagyunk a legproduktívabbak, ha kellemes hőmérsékleten dolgozhatunk, nem is izzasztó melegben, és nem is reszkető hidegben. Egy tanulmány szerint a legideálisabb hőmérséklet 22 fok (plusz-mínusz egy fok). Ha télen bőven 20 fok felé van állítva a termosztát, nyáron miért kell 18-ra levenni a légkondit?! Nem igazán van benne logika. A legoptimálisabb, a kinti hőmérséklethez képest 5 fokkal lejjebb állítani a légkondit.

hirdetes


Vannak dolgok, ami miatt nagyon hasznos is tud lenni a légkondi a fizikai állapotunknak, addig, amíg megfelelően működik, és jól karbantartják, megszűri a levegőt, és vele együtt az apró szennyeződéseket is.


A következő oldalon olvashatod, milyen pozitív hatásai vannak!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Betegség Család Egészség Érdekességek Férfi Nyár Otthon