8 menstruációs probléma, amit nem szabad félvállról venni

helloladies.hu

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Minden nő életének része, sok kellemetlenséggel jár, de sok helyen még mindig összekapcsolják a nőiességgel. A menstruáció nagyon sok mindent előre jelezhet, segít megismerni a testünket és az abban végbemenő változásokat. Sokkal több dolgot jelez nekünk, mint gondolnánk, csak figyelni kell rájuk, és értelmezni, utánajárni, ha szükséges. Milyen tünetek esetén kell valamilyen problémára gyanakodni?

Valami nem stimmel a menstruációs ciklussal


Nagyon sok nőnél jelentkezik fájdalom és kellemetlenség, de a menstruációs ciklus – vagy éppen annak hiánya –nagyon fontos, hogy felmérd az egészségi állapotodat és feltűnjön, hogy valami megváltozott, esetleg nincs rendben. Nem véletlenül érdeklődnek a nőgyógyászok menstruációs ciklusunk felől, ebből tudnak következtetéseket levonni, hiszen mindenkinek egyedi és azon belül kell figyelni a változásokat.


Minden hónapban rendszeres volt, és kiszámítható, de aztán teljesen felborult


Nincs két nő, akinek ugyanolyan lenne a menstruációs ciklusa, de átlagosan 25-30 naponta három-hét napig tartó menstruációra lehet számítani. Ha változást észlelsz a szokásos menetrendben, vagy ha több, mint 35 naponta, esetleg kevesebb, mint 21 naponta jelentkezik, beszélj a nőgyógyászoddal, mert lehet, hogy valamilyen probléma okozza a változást. Sajnos betegségek is állhatnak a háttérben, amik felelősek a ciklus hosszúságáért, vagy kiszámíthatatlanságáért.

hirdetes


90 napig nem jött meg


hirdetes
Rengeteg oka lehet annak, hogy nem jön meg, beleértve a terhességet, vagy a menopauzát, ha a 40-es vagy az 50-es éveidben jársz. Ahogy megközelíted ezt a kort, az ösztrogéntermelés lelassul, emiatt a menstruáció rövidebb lesz, ritkábban jelentkezik, majd végül teljesen elmarad. Ha nem ez a két dolog áll a háttérben, és fiatalabb vagy, az is lehet, hogy korai menopauzával állsz szemben. Más oka is lehet annak, hogy kimarad a menstruáció  úgy, mint a jelentős súlyvesztés, hormonális problémák, de akár a túl sok edzés is.


A menstruációk között, vagy menopauza után is csöpögő vérzésed van


Ha olyankor is vérzel, amikor nem lenne szabad az annak a jele lehet, hogy endometriózis áll a háttérben, ebben az esetben a menstruáció nagyon erős fájdalommal jár.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Betegség Csajos Egészség Érdekességek Tanács