Dolgok, amiket egy profi rendszerező sosem tenne a szekrényével

helloladies.hu

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Ha te is elköveted az alábbi hibákat, akkor a szekrényedben sokkal nagyobb a káosz, mint kellene. Nézzük, hogy lehet rendezett a gardróbod– és maradhat is úgy!

Gondolkodtál már azon, hogy a profik hogy tartják a szekrényüket olyan rendezetten? Lehet, hogy lehetetlennek tűnik egy átlagembernek, de nem az. A gond az, hogy valószínűleg te is elkövetsz néhány tipikus hibát, de ne aggódj ezek könnyen javíthatók!


Bűntudatod van, ha ki akarsz dobni valamit


Az első szabály, ha a szekrényed rendszerezéséről van szó: légy könyörtelen! Ha nem használod, dobd ki. Sose tarts olyasmit a szekrényedben, amit nem hordasz, még akkor se, ha a címke is rajta van. Néha mindenki csinál rossz vásárlásokat, de engedd el ezeket a darabokat és vele együtt a bűntudatot is. Tedd fel ezt a 6 kérdést, nagyon sokat segít!


Eldugott ruhák


Ha hosszabb darabokat ráakasztasz a rövidekre, nem fogsz mindent látni, és amit nem látsz, azt nem hordod. A hosszabb ruhákat tárold külön, hogy semmiről se feledkezz meg véletlenül.

hirdetes


Vársz a selejtezésre


Nem csak évente egyszer, sokkal gyakrabban kellene selejtezni a szekrényedet. Legközelebb, ha valami nem tetszik magadon – legyen az akár a mérete, színe, alakja, vagy állapota miatt – és úgy döntesz nem kell, ne is tedd vissza a szekrénybe, rögtön tedd az eladományozós kupacba.


Megtartod a kényelmetlen cipőket


Engedd el azokat a cipőket, amiket egyszer felvettél, de azóta sem, és mindig halogatod, hogy újra felvedd. Idetartoznak azok a cipők is, amiket valamilyen különleges alkalomra vettél, a magassarkúak, amikben fáj a lábad és minden más, ami hónapok (talán évek) óta a szekrényedben van, de sosem veszed fel.

hirdetes


Plusz vállfák


Határozz meg egy konkrét számot, hogy hány vállfát tarthatsz a szekrényedben, így ha veszel valami újat, egy régi darabnak mennie kell.


Nincs egy jó rendszered


Ha reggel rohanásban vagy (vagy még sötét van és nem akarod felébreszteni a partneredet), nehéz kitalálni, hogy mi micsoda. Így általában sokkal több dolgot veszünk ki, mint amennyi szükséges és kupit hagyunk magunk után, amivel később kell foglalkoznunk. Az is jó megoldás például, ha minden sötétkék ruhád címkéjére teszel egy pöttyöt, vagy egy “K” betűt, így nem kell arra időt pazarolnod, hogy szétválogasd, mi az, ami fekete, és mi kék – és nem mész úgy el otthonról, hogy nem veszed észre, hogy rosszul párosítottál.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Átalakítás Cipő Csajos Érdekességek Fejlesztő Gardrób Otthon Praktikák Tanács