Himalája só, a csodaszer - hatásai és használata

helloladies.hu

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A világ talán, legértékesebb só fajtája a kősó, mely Himalája só néven fut napjainkban a marketingnek köszönhetően. Ezt a fajtát Pakisztán területén bányásszák. Pakisztán földrajzi elhelyezkedését illetően dél-Ázsiában fekszik, és az Arab-tenger mossa partjait. Szomszédos országai egyike a hatalmas India, illetve Afganisztán és Irán. Ezt a sófajtát, gépek nélkül „kézzel” bányásszák, ezért mentes a 21. századi olajos, benzines gépektől és azok végtermékétől a kipufogó füstjétől. Mi most megosztjuk veletek, hogy mi mindenre jó a Himalája só, és milyen hatásai vannak. Pozitív hatásait pedig nem is tudjuk mind felsorolni, olyan sok van és számos kutatás is megerősíti, hogy milyen fantasztikus!

A három legfontosabb hatása:


1. Asztma


Ez egyfajta természetes antihisztamin és asztmás megbetegedés esetén ugyanolyan hatásos, mint egy inhalációs-spray, csak mellékhatások nélkül. Asztmás rohamnál igyunk két-három pohár vizet és tegyünk a nyelvünkre egy csipetnyi természetes sót, persze az inhalátort se tegyük messzire. Fő a biztonság.


2. Rák


A só fontos szerepet játszik a rák megelőzésében és kezelésben. A rákos sejtek oxigén jelenlétében elpusztulnak, ezek az un. anaerob organizmusok, amelyek oxigén hiányos közeget igényelnek. Ha elegendő víz van a szervezetben, és a só megnöveli a vérmennyiséget, akkor a cirkuláló vérrel az oxigén mindenhova eljut, és az így aktivált és motivált immunsejtek bejutnak a rákszövetbe és elpusztítják azt. A dehidratáció gyengíti az immunrendszert, ezért sok vizet igyunk és figyeljünk a só arányára is.


3. Légúti megbetegedések


A só tisztítja a tüdőt, a hörgőket és segít a slejm felszakításában. Felbontja és meglágyítja a nyálkát a tüdőben, ezért szükséges a hurut és az arcüreg lerakódásainak felszakításához.

hirdetes


Alkalmazása


1. Fürdés


Az első, személyes kedvencem a sófürdő. Vannak különféle fürdősók, amiket a drogériák polcain kaphatunk, melyek színesek, csábosak és jó illatúak. Itt az ideje, hogy teljesen natúr só fürdőt vegyünk, és teljesen más élményt kapunk, mint egy sima fürdőzésnél, pláne, hogy így megkötjük a vizet a felső rétegekben, míg a sima egyszerű fürdés inkább vizet von el a szervezettől, bármennyire furán hangzik is. Mivel a só megköti a nedvességet, így a száraz bőrtípusúak is bátran használhatják, de az elején, szoktassuk hozzá a bőrünket, és keveset adjunk a fürdővízhez, később növelhetjük a mennyiséget. A lényeg, hogy minimum 20-25 perces legyen a fürdő, különben feleslegesen oldódott fel a só.  A személyes praktikám, hogy kevés vizet engedek a kádba, ami pont elfedi a só adagomat, majd 10 perc múlva engedek még vizet a kádba és én is csatlakozom, így már előbb élvezhetem a fürdő kellemes hatásait.


2. Só szappan használata


Ezt a „szappant” rengetegen rosszul kezdik el használni, hiszen nem szabad dörzsölni a bőrünkhöz erőteljesen. Megkarcolja és felsértheti a már felázott és puha bőrt. A sót, felvihetjük a szappan segítségével is, de csak óvatosan, illetve a másik mód, hogy a szappant bevizezve megdörzsölgetjük a kezünkben, és úgy visszük fel az arcra.

hirdetes


3. A só és a herpesz


A só vírusölő hatása miatt, kiválóan alkalmas herpesz felületi kezelésére. A benedvesített szappannal kenjük be a beteg bőrfelületet, de nagyon óvatosan, fel ne sértsük. Minél gyakrabban kenjük, annál hamarabb múlik el, illetve szárad le a hólyagocska, de arra is figyeljünk, melyik szakaszban használjuk. Ha a hólyagok felszakadtak, maximum egyszer-egyszer kenjük be fertőtlenítés céljából, máskülönben inkább ártunk vele, mint segítünk.


Energiaadó, kiegyenlítő, semlegesítő és salaktalanító hatású. Támogatja a szervezet öngyógyító erejét és mindenféle betegség legyűrésében nagy segítség.  Gyógyszer helyett, só!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Betegség Család Egészség Egészséges táplálkozás Érdekességek Étrend Fejlesztő Férfi Gasztró Konyha Praktikák Tanács Táplálkozás