Miért veszítjük el az időérzékünket karantén alatt?

helloladies.hu

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A járvány alatt a napok sokaknak egyszerűen összefolynak – kedd van vagy csütörtök? A munka és szabadidő közötti vonal is egyre vékonyabb, mivel a nappali irodaként is szolgál. Bármikor, ha nagyobb változás történik a rutinunkban ez történik, mivel a megszokott szerkezete a napnak megváltozik. Ha te is állandóan bajban vagy, hogy milyen nap is van, nem vagy egyedül. De miért történik ez és mit tehetünk azért, hogy jobban képben legyünk ezekben a kaotikus időkben?

A normális rutinunk eltűnt


Normális esetben a munkanapokon mást csinálsz, például egyik nap elmentél edzeni, vagy a manikűröshöz és már emiatt is tudtad, hogy milyen nap van anélkül, hogy ránéztél volna a naptárra. Ezek nélkül viszont minden nap ugyanolyannak tűnik.


Nem különül el annyira a munkaidő és szabadidő


Nem kell bemenned dolgozni és hazamenni, ami segít átzökkenni, ráadásul ha fizikailag az irodában vagy, akkor munka üzemmódba kapcsolsz, míg az otthon a pihenésé. Most viszont nem sok különbség van a hétköznapok és hétvége között.


Lehet, hogy többet dolgozol, mint előtte


Sokan attól tartanak, hogy elveszítik ez állásukat, emiatt pedig keményebben dolgoznak, ha pedig estébe nyúlóan dolgozunk, az is hozzájárul, hogy elveszítsük az időérzékünket. Nincs meg az a konkrét idő, hogy ekkor befejezzük a munkát.

hirdetes


Többet nézzük a képernyőt


A képernyő, legyen az telefoné, számítógépé vagy TV-é megzavarja a test belső biológiai óráját, ráadásul sok ember játszik, hogy lefoglalja magát és lazítson olyan játékokkal, amik direkt arra lettek kitalálva, hogy sokáig lekössék a figyelmet. Minél több időt töltünk bent és kevesebb természetes fény ér, az a testre is hatással van.


Az alvási szokások megváltozása


Lehet, hogy te is tovább maradsz fent, mivel nem kell olyan korán kelned, vagy a helyzet miatt nem tudsz aludni, vagy reggelente tovább lustálkodsz. Ha körülbelül nem ugyanakkor kelünk fel minden nap, az is megzavarhatja a biológiai órát, hiszen így néhány nap „hosszabb” vagy „rövidebb”, mint a többi.


Mit tehetsz ellene?

 

  • Alakíts ki egy új rutint és tartsd is – például ugyanakkor reggelizz, ebédelj, fejezd be a munkát
  • hirdetes
  • Ne legyenek egyformák a napok – Ha például egy könyvet olvasol, azt csak hétvégén tedd, illetve ilyenkor tedd el a munkához kapcsolódó dolgokat
  • Törődj magaddal – Keress egy új hobbit, vegyél egy fürdőt, csinálj egy arckezelést, minden nap legyen egy időszak amikor nem dolgozol és teszel valamit magadért
  • Minden nap menj ki – Ha kimész, az a hangulatodnak is jót tesz és a tested is tudja, hány óra van
  • 5-4-3-2-1 technika – ez mind az 5 érzékszervedet megdolgoztatja, vagyis figyelj meg 5 dolgot, amit látsz, 4 dolgot amit érzel, 3 dolgot, amit hallasz, 2 dolgot amit az orroddal érzel és 1 dolgot, amit a nyelveddel.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Érdekességek Otthon Tanács