Hogyan küzdj meg a folyamatos aggodalommal a nagyszüleid miatt?

helloladies.hu

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A koronavírus számtalan kihívás elé állít bennünket és azok, akiknek idős szülei, nagyszülei vannak, talán jobban aggódnak miattuk, mint saját maguk miatt. Lelkiismeretfurdalásunk van, amiért nem látogatjuk meg őket, holott tudjuk, hogy ez a legjobb és legtöbb, amit most tehetünk. Bármilyen ijesztő is a jelen szituáció, van rá mód, hogy ne aggódj annyira és talán még inkább közel kerüljünk egymáshoz a fizikai távolság ellenére.

1. Arra koncentrálj, ami felett van irányításod


Igazából nem tudod befolyásolni, hogy a vírus milyen lehetséges hatással lehet a nagyszüleidre. Nem tudod irányítani azokat az embereket sem, akik ugyanúgy házibulikat tartanak és úgy tűnik egyáltalán nem érdekli őket a kialakult helyzet. Ez ellen nem tehetsz semmit. Ahelyett, hogy azokra a dolgokra koncentrálnál mit nem tehetsz, azt gondold át, hogy mit tehetsz. Van lehetőséged meglátogatni őt, hogy legalább az ablakon keresztül lássátok egymást? Küldhetsz neki egy aranyos videót, ami felvidítja? Segíthetsz neki a bevásárlásban?


2. Az aggodalom nem feltétlenül rossz


Ha aggódunk, az azt jelenti, hogy érdekel minket valami és ki akarjuk venni a részünket és megtenni, amit csak tudunk. Lényegében segít felnőni a kihíváshoz, ami jó dolog. Ha viszont megtesszük, amit tudunk – távol tartjuk magunkat és a többi rokont is a nagyszülőktől, rendszeresen telefonálunk –, mégis úgy tűnik semmi sem elég ahhoz, hogy lenyugodjunk, akkor rá kell vennünk magunkat, hogy az aggódás helyét átvegye a remény és elfogadás. Megtetted, amit egyelőre tudtál, de magadra is figyelned kell!

hirdetes


3. Támaszkodj a nagyszüleid tapasztalatára a járványok és egészségügyi vészhelyzetek terén


hirdetes
Könnyű úgy tekinteni a nagyszülőkre, mint passzív szereplőkre a járvány idején, mivel ők a népesség azon részébe tartoznak, akik a legnagyobb kockázatnak vannak kitéve és lehet, hogy más egészségügyi problémáik is vannak, amik még sebezhetőbbé teszik őket. De biztosan átéltek már, vagy legalább hallottak családi történeteket nagy járványokról. Kérdezd őket ezekről az időkről. Ez nem csak bizonyos megnyugtató hatással bír, hogy ennek a globális egészségügyi krízisnek is vége lesz egyszer, de tanácsot is adhatnak, hogy hogyan vészeld át az ilyen nehéz időszakokat. Kérdezd meg, hogy emlékszik vissza a hasonló időkre!


4. Kommunikáció az idősebb rokonokkal


Ideje egy kicsit a nagyszülőket is bevezetni a technológiába, és megmutatni, hogy videón is beszélgethettek egymással. Most jellemzően sokkal többet beszélgetünk a rokonokkal, ismerősökkel, mint egyébként szoktunk, a vírus egy kicsit közelebb hoz minket egymáshoz. Ha rendszeresen osztasz meg képeket, videókat azokkal a családtagokkal, akikkel nem találkozol, az is egy jó módja a kapcsolattartásnak.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Család Tanács