notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

7 hiba amit a futópadon elkövethetsz

hirdetes

7 hiba amit a futópadon elkövethetsz

helloladies.hu

A futópados edzésnek megvannak az előnyei: mint például, hogy nem függ az időjárástól, hogy biztonságosabb mint a szabadban kocogni, ugyanakkor vannak veszélyei is. A futópadon is figyelni kell, hogy elkerüljük a sérüléseket, hogy a legjobb teljesítményt hozzuk ki magunkból. A következőkben a futópad edzés közben elkövetett legtipikusabb hibákról olvashattok.

A futópados edzésnek megvannak az előnyei: mint például, hogy nem függ az időjárástól, hogy biztonságosabb mint a szabadban kocogni, ugyanakkor vannak veszélyei is.

1. A bemelegítő, nyújtó gyakorlatok kihagyása

Egyszerűnek tűnik: csak felpattanunk a futópadra, beállítjuk az ellenállást és elkezdünk futni. De ahogy a szabadtéri edzésnél, a futópados tréningnél sem szabad megfeledkeznünk a bemelegítésről!

Ha valaha is szédültél futópad edzés után az nagyon valószínű, hogy a levezetés hiánya miatt volt. Ha csak úgy leugrunk a futópadról abban a pillanatban, ahogy teljesítettük az edzésprogramban előírt távot, akkor a vérnyomás, a pulzus túl gyorsan esik vissza, és ez rosszulléthez vezethet. Miután végeztél az edzéssel, iktass be még egy 5-10 perces könnyű sétát, vagy kocogást levezetés gyanánt.

2. A nem megfelelő öltözet

Mint minden sporttevékenység esetében, a futásnál is nagyon fontos, hogy milyen öltözetben vágsz neki - és nincs ez így máshogy a futópadok esetében sem. A túl bő fazonú ruhák akár balesetveszélyesek is lehetnek, hiszen a lábad a nadrág a szárába beleakadhat. A rendszeres sportoláshoz egyébként is elengedhetetlen egy olyan felszerelés, ami maximális kényelmet ad, megfelelően vezeti el az izzadtságot, és tökéletesen illik testedre. Érdemes beruházni egy kimondottan sportoláshoz készült ruhára, amely több szempontból is komfortosabb.

 

3. A fogantyúról lógni

hirdetes

Gyakran látni az edzőtermekben embereket, akik mintha csak a futópad fogantyújáról lógnának, pedig ez nem csak komikus, de nagyon hátrányos is. Olyan futási testhelyzetet eredményez ugyanis, amely később nyak, váll, hátfájáshoz vezethet. Felegyenesedve, egyenes háttal fussunk, felemelt fejjel! Másrészt a fogantyú azért is veszélyes, mert úgy tűnhet sokkal hosszabban és keményebben tudsz edzeni, holott éppen ellenkezőleg, könnyebbé teszed a gyakorlatot. Próbáld teljesen elfelejteni, hogy a fogantyúk egyáltalán léteznek.

 

hirdetes

4. Nem elég intenzív az edzés

Ha egy egész fitnesz magazint képes vagy végigolvasni edzés közben anélkül, hogy egy cseppnyit is izzadnál,  valószínűleg nem dolgozol elég keményen. Bár nem kell minden egyes nap a legnehezebb fokozaton futni, azért néha érdemes meghajtani magunkat a futópadon. Elkerülendő az ilyen helyzetet próbáld ki az intervallum edzést, vagy nézd meg futópadra készített edzésterveinket.

5. Leugrani a mozgó futópadról

A futópadokkal kapcsolatos egyik legveszélyesebb dolog, amikor megpróbálunk a gyorsan mozgó futópadról leugrani. Ha ki kell menned a mosdóba, szükséged van egy törölközőre, vagy innál egy pohár vizet, mindig lassítsd le a futópadot és utána szállj le róla. A legjobb ha úgy kezdesz hozzá az edzéshez, hogy mindenről gondoskodsz, amire csak közben szükséged lehet.

 

6. Ugyanazon a fokozaton futni az egész edzés alatt 

Nem jó ötlet felugrani a futópadra, beállítani egy fokozatot majd másfél óra múlva kikapcsolni és zuhanyozni menni. Ez előbb utóbb sérüléshez vagy ízületi gondokhoz vezet. A futópad edzést pontosan ugyanúgy meg kell tervezni mint bármely más tréninget. Először melegíts be, fokozatosan elmeld a nehézséget, a sebességet, majd kapcsolj edző fokozatra, gyorsíts, iktass be pihenőket, sprinteket stb.

 

7.  A legnehezebb fokozaton futni

Vannak, akik azt gondolják, a kemény edzés azt jelenti, feltekerjük a futópadot a lehető legnehezebb fokozatba és addig futunk, amíg csak bírjuk és még egy kicsit tovább. Ez szinte biztosan sérüléshez vezet! Soha ne használd a legnehezebb, legmeredekebb fokozatot egyhuzamban 5 percnél tovább. Sokkal jobb eredményeket tudsz elérni, sokkal nagyobb teljesítményt tudsz leadni, ha kombinálod az emelkedőket pihenő szakaszokkal. 7 százalékos emelkedőnél meredekebben ne eddz, mert az túlságosan megterheli a hátat, a bokát és a feneket.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

Újra divat a balerina cipő! - Így hord a tavaszi szezonban!

2024-04-15

Újra divat a balerina cipő! - Így hord a tavaszi szezonban!

Kényelmesek és sokoldalúak, tökéletes választások mindennapi viselethez és elegáns megjelenésekhez egyaránt. Hajtsunk újra a klasszikusokra és fedezzük fel, hogyan hordhatjuk őket a tavaszi szezonban!

Ez a 4 vitamin sokban befolyásolja a fogyásodat

2024-04-08

Ez a 4 vitamin sokban befolyásolja a fogyásodat

A megfelelő vitaminbevitel kulcsfontosságú a fogyás és az egészséges testsúly fenntartása szempontjából, és néhány vitamin különösen fontos szerepet játszik ebben a folyamatban.

Hogyan válhat egy szálloda igazán vendégközpontúvá?

2024-04-04

Hogyan válhat egy szálloda igazán vendégközpontúvá?

A szállodaüzemeltetés már régóta a vendégközpontúság és az élmények teremtése körül forog, és mindez a vendégek igényein, a kiváló kommunikáción át terjed.

Már reggel is kimerültnek érzed magad? Az ennek a tünete lehet!

2024-04-02

Már reggel is kimerültnek érzed magad? Az ennek a tünete lehet!

A reggeli kimerültség gyakran bosszantó és akadályozó tényező lehet a mindennapi életben, ám megfelelő megértéssel és kezeléssel jelentős mértékben csökkenthető.

10 szépítő termék a tavaszi megújuláshoz: Frissítsd fel arcbőröd!

2024-03-25

10 szépítő termék a tavaszi megújuláshoz: Frissítsd fel arcbőröd!

A tavasz közeledtével sokan keresik az újításokat a szépségápolás terén, és szeretnék frissíteni bőrápolási rutinjukat. Az alábbiakban bemutatjuk a legjobb szépítő termékeket, melyek segítségével könnyedén megújulhatunk és ragyogóvá tehetjük bőrünket a tavaszi időszakra.


Alakformálás Edzésmódok Egészség Egészséges életmód Fitness Mozgás Tanács