Receptek
Sajtos rúd - a kedvenc ropogtatnivalónk
Hozzávalók:
A tésztához:
- 250 g finomliszt (én teljes kiőrlésűből is készítettem már, és ugyanolyan finom!)
- 200 g vaj
- 200 g reszelt sajt (nem csak trappistával finom, próbáljátok ki, hogy belecsempésztek egy kis parmezánt!)
- 1 kávéskanál só
- 0.5 kk szódabikarbóna
- 50 ml tej
A tetejére:
- 1 db tojás
- 30 g reszelt sajt
- só, ízlés szerint
- különböző magvak, ízlés szerint (én szezám- és köménymaggal szeretem)
- bors, ízlés szerint (frissen őrölt színes bors keverékkel meghintve fenomenális!)
Elkészítés:
1. A sütőt előmelegítjük 200°C-ra.
2. A sót belekeverjük a lisztbe, majd hozzáadjuk a vajat, és az egészet összemorzsoljuk. Ezután jöhet hozzá a sajt és a tejben feloldott szódabikarbóna. Az egészet sima tésztává gyúrjuk.
3. A tésztát egy kilisztezett felületen kb. fél centi vastagságúra nyújtjuk, majd felvágjuk ujjnyi rudacskákra. Ezután megkenjük a tetejét a felvert tojással, megszórjuk sajttal, és ízlés szerint sóval, borssal, illetve a magvakkal.
4. Egy tepsüt kibélelünk sütőpapírral, a rudakat erre helyezzük rá, és 12-15 perc alatt addig sütjük, míg a sajt szép aranybarnára pirul a tetején!
Azért is szeretem ezt a receptet, mert napokig friss marad a sajtos rúd, ha így készítjük el, bár nagyon ritka az, hogy másnapra akár egy morzsa is maradjon belőle! Remélem elkészítitek és legalább annyira fogjátok szeretni, mint én!
Küldje el ismerősének!
3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek
A szorongás, kapcsolati problémák és identitásválság a páciensek három leggyakoribb témája, amivel a pszichológust felkeresik. Ismerd meg a megoldási lehetőségeket!
5+1 tipp, amivel enyhítheted a menstruációs fájdalmaid
Szenvedsz a menstruációs fájdalmaktól? Fedezd fel ezt az 5+1 tippet, amelyek természetes módon segítenek enyhíteni a görcsöket és javítják a közérzetedet!
Őszi csapatépítő programot kerestek? Vár titeket is a Szigetköz!
Őszi csapatépítő programot kerestek? A Szigetközben vízi túrák, kerékpározás, horgászat és kalandparkok várnak titeket, hogy összekovácsoljátok a csapatot természetközelben!
Ezekre a kezelésekre lesz szükséged, ha hormonzavart diagnosztizál az orvosod
Fedezd fel, milyen kezelésekre lehet szükséged, ha hormonzavart diagnosztizálnak nálad! Gyógyszeres terápia, hormonpótlás, életmódbeli változtatások és sebészeti lehetőségek.
Nőként orvosi pályára készülsz? Ez az 5 szakág sok lehetőséget tartogat!
Fedezd fel az orvosi pálya izgalmas szakágait nőként! 5+1 terület, amely sok lehetőséget kínál: családorvoslás, nőgyógyászat, pediátria és még sok más.
Őszi arcápolás – Így vigyázz a bőrödre az ősz beköszöntével
Fedezd fel, hogyan ápold bőrödet az őszi időszakban! Tippek a hidratálásra, védelemre és táplálásra, hogy bőröd egészséges és ragyogó maradjon a hűvösebb hónapokban.
5 tipp a striák ellen
A striák, más néven terhességi csíkok vagy feszülési csíkok, gyakran jelennek meg a bőrön, amikor az gyorsan nyúlik meg vagy zsugorodik. Ez a bőrszövet mélyebb rétegeinek...
Minden, amit a családállításról tudnod kell
A családállítás egy hatékony módszer a családi dinamikák és generációkon átívelő minták feltárására, amely segít a lelki egyensúly helyreállításában.
Illik-e pénzt hagyni az ágyon a takarítónőnek, és mi a helyzet a borravalóval?
A szállodai tartózkodás során gyakran felmerül a kérdés: illik-e pénzt hagyni a takarítónőnek, és mi a helyes etikett a borravalóval kapcsolatban?
Egyiptomba készülsz? Minden, amit tudnod kell!
Egyiptom lenyűgöző történelmi helyszíneivel és gazdag kulturális örökségével minden utazó számára felejthetetlen élményeket kínál.
8 intő jel, hogy gyermekednek pszichológusra van szüksége
A gyermekek érzelmi és mentális egészsége ugyanolyan fontos, mint a fizikai jólétük, és bizonyos jelek arra utalhatnak, hogy szakember segítségére van szükségük.
Természetes módszerek, amik segíthetnek a termékenységed fokozásában
A termékenység fokozása érdekében számos természetes módszer áll rendelkezésünkre, amelyek hozzájárulhatnak a teherbeesés esélyeinek növeléséhez és a reproduktív egészség javításához.