notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Veszélyes ruhadarabok: a cipzár

hirdetes

Veszélyes ruhadarabok

helloladies.hu

Tudjátok, hogy vannak olyan ruhadarabok, melyek viselése nem jár minden veszély nélkül? Talán nektek is beugrik néhány kellemetlen incidens... Bizony! Nem túl jó ötlet éles fémfogakat elhelyezni érzékeny szervek közelében. 1913-as feltalálása óta azonban a cipzár rendkívüli népszerűségre tett szert, és a női- és férfinadrágokon egyaránt felváltotta a korábbi gombos sliccet.

Ez a legveszélyesebb ruhadarab!

Hogyan bánjunk a megvadult cipzárral?

Ilyen baleset esetén Bagga azt javasolja, hogy az érintett próbálja nagyon óvatosan lefelé visszahúzni a cipzárt. Ha ez nem válik be, Dr. Steven M. Selbst, a philadelphiai Jefferson Orvosi Egyetem gyermekorvos professzora szerint ásványi olajat kell önteni az elakadásra. Az olcsó készítményt 20-30 percig rajta kell hagyni, és közben a páciens próbáljon nyugodtan ülni. Az előbőr végül magától kicsúszik a cipzárból, bár bizonyos esetekben ezt egy fültisztító pálcával kell segíteni.

Bár a nőket hasonló veszély nem fenyegeti, ők is hordanak kockázatos ruhadarabokat. Eddig is köztudott volt például, hogy a magas sarkú cipő viselése hosszú távon nem tesz jót a lábnak, ám nemrég arra is fény derült, hogy a benőtt lábujjkörmökért is ez a divatos lábbeli okolható. A lábujjköröm benövése többnyire csupán egy enyhe fájdalommal járó, zavaró körülmény, de ha valaki nem fordít rá kellő figyelmet, idővel akár a köröm eltávolítására is szükség lehet. Ám amint arról Rodney Stuck, a Loyola Egyetem Egészségügyi Központjának lábgyógyász professzora beszámolt, a nőknek ennél több kell ahhoz, hogy elriadjanak a magas sarkúk viselésétől.

hirdetes


 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes