Így előzd meg a sérüléseket otthoni edzés során

helloladies.hu

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Senki nem mondja, hogy a mozgás nem jó, mert az, de nem kockázatmentes, ugyanis sérülésekkel járhat. Nem csak a teremben, de otthoni edzés során is megsérülhetsz, ennek általában két oka van, azoknál fordul elő, akik előtte nem edzettek, vagy nem megfelelő intenzitással, gyakorisággal edzenek. Habár mindig fennáll a veszély, bizonyos gyakorlatok esetében nagyobb a kockázat. Úgyhogy hogyan kerülheted el a sérülést, főleg, ha otthon edzel? Tartsd be ezeket a tanácsokat!

Cipő


Ellenőrizd a cipődet, és ha nem illeszkedik megfelelően vagy már nagyon rossz állapotban van, szerezz be egy újat. Ideális esetben egy edzőcipőt nem kellene egy évnél tovább hordani és természetesen olyan cipőt válassz, amit ahhoz a sporthoz terveztek, amit űzöl.


Ismerd a felszerelésedet


Már évek óta nem használtad a futópadot vagy nem tudod pontosan, hogyan állítsd be a kerékpárt, akár kinti, akár benti? Először is ismerned kell azokat a gépeket, amiket használsz, nézd meg a használati utasítását!


Biztonságos benti környezet


Ha nincs elég helyed, vagy tárgyak vannak az utadban, nagyobb az esélye egy sérülésnek. Ennek megelőzésére menj biztosra, hogy elég hely áll rendelkezésedre, különösen, ha valamilyen kardió gépet használsz. Könnyedén leeshetsz vagy megcsúszhatsz és beütheted magad a körülötted lévő dolgokba. Ne legyen körülötted se gyerek, se háziállat, zsinór, vagy bármilyen más felszerelés!

hirdetes


Dinamikus bemelegítés

hirdetes


Nem számít mennyire vagy fitt, mindig be kell melegíteni azokat az izmokat, amiket használni fogsz az edzés alatt. A bemelegítés segíti a jó vérkeringést azokon a részeken és felkészít a használatra. Ha például futni fogsz, csinálj magas térdemelést, valamint fuss helyben úgy, hogy a sarkaid egészen a fenekedig érjenek, a bemelegítésre 10-15 percet szánva. Sétálás esetén pedig érdemes oldalirányba is megmozgatni a lábakat és 10 perces bemelegítést tartani.


Ismerd a különbséget a kellemetlenség és a fájdalom között


Legyünk őszinték, az edzés általában nem kellemes, de a fájdalom az már más, és sérülésre hívhatja fel a figyelmet. Általában hirtelen, erősen jelentkezik, vagy fokozatosan visszatér ugyanaz a kellemetlen érzés az edzés alatt. Ebben az esetben rögtön abba kell hagyni és ha szükséges, felkeresni egy orvost. Ha ismered a két állapot közötti különbséget, akkor tudod, hogy mikor dolgozhatsz még keményebben és mikor jött el az ideje egy kis pihenésnek.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Alakformálás Edzésmódok Egészség Egészséges életmód Fitness Mozgás Otthon Tanács