notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Az idegösszeomlás kialakulásának okai és tünetei, Bemutatjuk milyen jellemzői vannak az idegösszeomlásnak, Hogyan segíthetsz valakin, akinek idegösszeomlása van

hirdetes

Az idegösszeomlás tünetei és megelőzése

helloladies.hu
Az idegösszeomlás korai tünetei

Pánikroham


A pánikrohamot megtapasztalni szörnyű érzés, ami félelemmel és szorongással párosul. A beteg úgy érezheti, hogy elveszti az eszét, vagy akár úgy, hogy meg is hal. A tünetek közé tartozik a nehéz légzés, erős szívverés, mellkasfájdalom és szédülés.


Túlterheltség


Még az apró, mindennapos feladatokról is elkezdjük úgy érezni, hogy több, mint amivel képesek vagyunk megbirkózni, a szociális helyzetek szintén nagyon megterhelőek. Ez pedig a túlzott aggódás és stressz miatt alakul ki.


Segítség


Nagyon is gyakori, hogy valaki az élete egy pontján úgy érzi, nem képes megbirkózni az élet nehézségeivel. Ha hirtelen észlelsz magadon kimerültséget, pánikot, vagy bármelyik fentebb említett tünetet, fontos, hogy időben segítséget kérj és kezeld a problémát.

hirdetes


Egy orvos kezelheti a fizikai tüneteket és ajánlhat egy pszichológust, vagy pszichiátert, aki eldönti, hogy melyik módszer lenne számodra a legmegfelelőbb annak érdekében, hogy javuljon az érzelmi, mentális állapotod és viselkedésed. Fontosnak tartjuk elmondani, hogy a hozzátartozókon, ismerősökön is sok múlik, ha aggódsz egy szeretted viselkedése, vagy állapota miatt, segíts rajta, segíts neki. Figyeljünk egymásra, sajnos bármikor bárki kerülhet ilyen helyzetbe.


Ha változtat valaki az életmódján, az segíthet megelőzni az idegösszeomlást, valamint a megfelelő szokások kialakítása csökkenti a tünetek súlyosságát és megjelenésének gyakoriságát, és növeli a felépülés valószínűségét. Íme, néhány ötlet:

  • rendszeres mozgás: legalább 30 perces, egy héten háromszor
  • hirdetes
  • ismerkedj meg a meditációval és gyakorold is
  • kerüld az alkoholt, koffeint és más stresszkiváltó anyagokat
  • legyen egy rendszeres és tudatos alvási rituáléd, beosztásod, amit be is tartasz (még a hétvégéken is)
  • 6-8 óra minőségi alvás elengedhetetlen minden egyes éjszaka
  • gyakorold a különböző lazító, relaxáló technikákat
  • a nap folyamán többször is lélegezz mélyeket, csinálj légzőgyakorlatokat
  • Pihenj! Csinálj mini szüneteket, szervezd meg jól a napi feladataidat, legyen egy listád és a környezetedet is tartsd rendben
  • nyújts, vagy tegyél egy gyors sétát a szünetekben
  • delegáld a feladatokat, vagy keríts valakit, aki segít elvégezni a nehéz, kimerítő munkákat
hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Átalakítás Betegség Egészséges életmód Életmód Érdekességek Fejlesztő Férfi Tanács