notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

szezonális depresszió, őszi szorongás, mi okozza az őszi depressziót, mit lehet tenni a szorongás ellen

hirdetes

Lehet, hogy téged is utolér az őszi depresszió?

helloladies.hu

Sok ember számára az ősz varázslatos időszak, amikor esténként meg lehet gyújtani a gyertyákat, és a falevelek gyönyörű színekben pompáznak, újra elő lehet venni a nadrágokat, vastagabb ingeket, csinos kabátkákat, finom leveseket enni és forrócsokit, teát inni. Azonban sok ember számára valami egészen más dolgot is hoz magával, mégpedig szorongást és depressziót. A nyár után ugyanis annyi változást hoz az életünkbe ez az évszak, amennyit nehéz egyszerre kezelni, ezért is alakul ki a szezonális depresszió.

Az őszi depresszió kiváltó oka

Még azon emberek számára is, akik egyébként nem küzdenek ilyesmivel, az első néhány hét nagyon megterhelő lehet. Tény ugyanis, hogy az ősz általában tele van változásokkal. Új beosztás, új munka, új társasági kötelezettségek, rövidebb nappalok, hűvösebb időjárás és általában kevesebb szabadidő – emiatt pedig egyáltalán nem meglepő, hogy sok embernek nem túl jó a hangulata ősszel. Ráadásul a napos, meleg nyár után, amikor a lehető legtöbb időt töltjük kint a szabadban, ismét beszorulunk a lakásba. Szerencsére viszont sokkal könnyebb kezelni és megbirkózni a szezonális depresszióval, ha tudod, hogy mi okozza.

hirdetes


Az őszi/szezonális depresszió okai


Rövidebb nappalok

hirdetes


A napsütés csökkenése az egyik legfőbb kiváltó ok, azoknál az embereknél, akik ősszel és télen szoronganak és depressziósak. Azt is fontos megjegyezni, hogy a legtöbben nem rajonganak a hidegért, és épp ez az az időszak, amikor minden nappal egyre csak hidegebb van, egyre több ruhát kell magunkra vennünk, és már közel sem rajongunk annyira azért, ha ki kell mozdulnunk a jó meleg lakásból. Ahogy a nappalok egyre rövidebbé válnak, hamarabb sötétedik, és a Nap is kevesebbszer bukkan elő, a legtöbbünk egyre kevesebb időt tölt kint a napfényben, ami miatt D-vitamin hiány is kialakulhat. Mivel szinte szó szerint a testünk minden szövetének szüksége van D-vitaminra, számtalan tanulmány kötötte már hiányát a szorongáshoz és depresszióhoz. Emiatt sem meglepő, hogy sok ember rosszul érzi magát ilyenkor. Szerencsére ezt könnyen kezelhetjük úgy, hogy a D-vitamint kiegészítő formájában szedjük. Korábban írtunk már arról, hogy milyen tünetei vannak a D-vitamin hiánynak.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Akaraterő Betegség Csajos Család Egészség Egészséges életmód Érdekességek Férfi Iskola